Bölgesel Tanışma Toplantıları-4 "Güney Asya" Programı Samimi ve Sıcak Bir Ortamda Gerçekleşti


İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi, aynı bölgenin ülkelerinin öğrencileri ile daha yakından ilişki kurmaya devam ediyor. Bu çerçevede Bölgesel Tanışma Toplantıları-4 "Güney Asya" Programı'nda Afganistan, Bangladeş, Çin, Hindistan, Nepal, Pakistan ve Sri Lanka vatandaşlarından olan İstanbul Üniversitesi öğrencileri ile 27 Şubat 2019 saat 19.00-21.00 arasında akşam yemeğinde bir araya gelindi. 


Çoğunluğu lisansüstü öğrencilerden müteşekkil yemekli toplantıya Bağcılar Belediyesi (Lokman ÇAĞIRICI) ev sahipliği yaptı.


Bağcılar Kaymakamı Mustafa ELDİVAN da programa katıldı.


GASAM (Başkan Cemal DEMİR) de programın paydaşı oldu.


İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Faruk TAŞÇI, kısa selamlama konuşmasında ortak noktaların çokluğundan, ihtilaflarınsa azlığından bahsederek; ortak noktalar üzerinden barış ve kardeşlik peşinde olmanın önemine değindi. 


Program'a katılan Türkiye - Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ali ŞAHİN, Pakistan'da geçen üniversite yıllarına ait hatıraları ile süslediği konuşmasında Güney Asya bölgesi hakkında analizlerde bulunup, öğrencilere tavsiyelerini aktardı.